Жінки більше за чоловіків схильні до негативної дії канцерогенів і токсичних речовин тютюнового диму. Такого висновку дійшли експерти з Швейцарії за результатами спостереження за 700 випробовуваними з раком легенів. Вчені з'ясували, що у жінок це онкологічне захворювання діагностується в ранішому віці, ніж у чоловіків, навіть якщо вони палять значно менше.
В ході іншого дослідження співробітники Гарвардського університету (США) і Університету Бергена (Норвегія) оцінили стан більше 950 чоловіків і жінок, які страждали на хронічне обструктивне захворювання легенів (ХОЗЛ), пов'язане з курінням. Результати роботи показали, що жінки захворюють в молодшому віці, ніж чоловіки, але палять пані куди менше за пацієнтів чоловічої статі з тим же діагнозом.
На думку вчених, жіночий організм сприйнятливіший до згубного впливу тютюнового диму, тому рак легенів і ХОЗЛ у них розвиваються раніше і швидше. Цікаво, що, кинувши палити до п'ятдесятиліття, жінка може уникнути ризику виникнення цих хвороб.
Рак легенів є головною онкологічною причиною смерті чоловіків і жінок у Сполучених Штатах. За прогнозами, до кінця поточного року в країні буде виявлено 219 тисяч нових випадків захворювання; 159390 осіб помруть від цієї хвороби.